Prva pobjeda Bajera, remi Hofenhajma i Herte

Prva međunarodna konferencija o Vrancu i drugim
crnogorskim autohtonim sortama vinove loze

#Bundesliga

Fudbaleri Bajer Leverkuzena upisali su prvu pobjedu u novoj sezoni Bundeslige, pošto su danas na svom terenu pobijedili Frajburg sa 4:0 u utakmici četvrtog kola.

Bajer je pitanje pobjednika na današnjem meču riješio u prvih 45 minuta pošto su tada postignuta tri gola.

Kevin Foland je donio prednost Bajeru u 21. minutu, na 2:0 je povisio Aranguiz u 29. minutu, dok Foland svojim drugim golom na meču, u 34. minutu stavio tačku na prvo poluvrijeme. Konačan rezultat postavio je Julijan Brant četiri minuta prije kraja utakmice.

Bajer je sada na 12. mjestu na tabeli sa četiri boda, dok je Frajburg na 16. poziciji sa dva.

U narednom kolu Bajer gostuje Herti, a Frajburg će prvu pobjedu u novoj sezoni tražiti na svom terenu protiv Hanovera.

Fudbaleri Hofenhajma i Herte su ranije danas odigrali neriješeno 1:1.

Hofenhajm je poveo već u šestom minutu golom Sandra Vagnera, dok je bod ekipi iz Berlina doneo Aleksandar Esvajn u 55. minutu.

Ekipa Hofenhajma je trenutno četvrta na tabeli sa osam bodova, dok je Herta na 11. mjestu sa tri boda manje.

Izvor: Radio Televizija Crne Gore

Želite i vi da pišete za Crnu Goru? Javite nam se!