Uživo: Crna Gora – Rusija 18:21

#CrnogorskeKošarkašice

Ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore igra u Pragu sa Rusijom utakmicu trećeg kola D grupe Evropskog prvenstva u Češkoj. Crnogorske košarkašice u prva dva kola doživjele su poraze od Belgije 66:64 i Letonije 76:55. Za plasman u osminu finala neophodna im je pobjeda protiv Rusije sa 17 poena razlike.

1. četvrtina

Meč je počeo. Perovanović je iskoristila dva bacanja 2:0. Šekrović nakon prodora, zatim uzvraća Verdeeva 4:2. Mujović za plus četiri (koš i dodatno bacanje) 8:4. Mini serija Rusije 4:0 (8:8).

Robinson za 10:8, tajm-aut Rusija. Prins pogađa trojku, prvo vođstvo Rusije 11:10. Perovanović sa poludsitance za izjednačenje 14:14. Tri i po minuta do kraja uvodne dionice.

„Crvene“ su povele 18:14, ali Rusija pravi seriju 5:0 za preokret 19:18. Kirilova je pogodila nakon kontre 21:18. Kraj prve četvrtine.