Hamilton slavio ispred Ferarijevog dvojca

Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobijedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Mađarske u Budimpešti i na 24 boda uvećao prednost u generalnom plasmanu nad Sebastijanom Fetelom iz Ferarija, koji je zauzeo drugo mjesto.

Aktuelni svjetski prvak je ostvario 67. pobjedu u karijeri, petu u sezoni, a šestu na Hungaroringu. On je vodio od početka do kraja i bez problema je ostvario važnu pobjedu u borbi za titulu.

Drugo mjesto zauzeo je Sebastijan Fetel iz Ferarija, a treći je bio njegov klupski kolega Kimi Raikonen.

Četvrti je bio Danijel Rikardo iz Red Bula, nakon što je u posljednjem krugu obišao Valterija Botasa iz Mercedesa, a šesto mjesto zauzeo je Pjer Gasli iz ekipe Toro Roso. Bodove su još osvojili Kevin Magnusen iz Hasa, Fernando Alonso iz Meklarena, vozač Renoa Karlos Sainc i Roman Grožan iz ekipe Has.

U šampionatu Formule 1 slijedi pauza od mjesec dana, a prvenstvo se nastavlja trkom za Veliku nagradu Belgije.

HAMILTON: „What a beautiful day… A big thank you to everyone back at the factory“ #HungarianGP #F1 pic.twitter.com/a28gGrIG4n