Krvarila na stazi i stigla do zlata u maratonu

Bjeloruskinja Volha Mazuronak primjer je požrtvovanosti u sportu.

Ona je, uprkos krvarenju iz nosa, osvojila je prvo mjestu u maratonu 24. Evropskog prvenstva u atletici održanog u Berlinu.

Dionicu je završila vremenom od dva sata 26 minuta i 22 sekunde.

Tokom trke se umivala, stavljala tampone, brisala oči i uspjela da se izbori i sa sobom i sa rivalkama na stazi.

Srebro je osvojila Francuskinja Klemens Kalvin kojoj je u posljednjih 200 metara prvo mjesto izmaklo za šest sekundi.

Trećeplasirana bila je Eva Vrabcova-Nivltovaa iz Češke koja je vremenom od 2:31:31 postavila novi nacionalni rekord.

Zlatnu medalju u maratonu za muškarce osvojio je Belgijanac Koen Naert. On je trku završio vremenom od dva sata, devet minuta i 51 sekundom.

Drugoplasirani je bio Švajcarac rođen u Eritreji Tadese Abraham koji je bio sporiji minutu i 33 sekunde, dok je Jasin Račik osvojio bronzu za Italiju (2:12:09).

Izvor: Radio Televizija Crne Gore

Želite reklamu na Portalu Crna Gora? Javite nam se!

Želite i Vi da pišete za Crnu Goru? Pridružite nam se!