Srbija nadigrala Hrvatsku, za titulu sa Španijom

Vaterpolisti Srbije i Španije igraće u finalu Evropskog prvenstva.

Aktuelni olimpijski i evropski prvak je nadigrao Hrvatsku sa 9:7 i tako joj se revanširao za poraz u polufinalu minulog Svjetskog prvenstva u Budimpešti.

Prva četvrtina je donijela goleadu, pošto je nakon osam minuta Srbija vodila 5:3.

Izabranici Dejana Savića su nakon toga bez većih problema održavali prednost i mirno priveli meč kraju.

Dušan Mandić i Miloš Ćuk su sa po tri gola bili najefikjasniji u pobjedničkom sastavu, dok su se na drugoj strani istakli Ante Vukičević sa tri i Andro Bušle sa dva pogotka.

Španija je nakon prave drame savladala Italiju sa 8:7.

Italija je na ulasku u posljednju četvrtinu imlala plus dva (7:5), ali nije izdržala.

Španci su preokrenuli, da bi sedam sekundi prije kraja Lopez zaustavio udarac Filjolija. Ostaje pitanje da li je lopta nakon toga cijelim obimom prešla zamišljenu gol-liniju…

Izvor: Radio Televizija Crne Gore

Želite reklamu na Portalu Crna Gora? Javite nam se!

Želite i Vi da pišete za Crnu Goru? Pridružite nam se!