Bez golova u derbiju Čelsija i Arsenala

#PremijerLiga

Fudbaleri Čelsija i Arsenala su igrali neriješeno bez golova (0:0) u petom kolu Premijer lige.

Utakmica na „Stamford Bridžu“ bila je veoma dinamična i na momente odlična, ali mreže su mirovale sih 90 minuta.

Zanimljivije i sadržajnije je bilo prvo poluvrijeme, kada su obje ekipe stvorile po nekoliko šansi, dok je u drugom dijhelu bilo bez većih uzbuđenja.

Prvu veliku šansu imali su domaći u 22. minutu, kada je Pedro istrčao jedan na jedan sa Čehom, koji je odbranio njegov udarac, da bi tri minute prije odlaska na odmor Lakazet uspio da prebaci praktično prazan gol nakon što je Ramzi pogodio stativu.

Francuski napadač se propisno obrukao, ali zanimljiva je bila reakcija Aleksisa Sančeza, pošto je Čileanac uhvaćen kako slavi ovaj promašaj i ubrzo je zbog ovoga postao hit u Engleskoj.

Your browser does not support the video tag.

U drugom poluvremenu, Čelsi je zaigrao nešto bolje ali je Arsenal bio bliži pobjedi. Gostujući navijači su se radovali u 76. minutu, ali je sudija je poništio gol Mustafija zbog ofsajda.

Finiš utakmice obilježio je defanzivac „plavaca“ David Luuz, koji je zasluženo isključen u 87. minutu. Brazilac je prvo dobio žuti karton u 52. minutu kada je pri napadu svoje ekipe, u pokušaju makazica, grubo faulirao Košćelnog, dok je iz igre morao da izađe pošto je đonom pokosio Seada Kolašinca.

Arsenala je prvi put uspio da sačuva mrežu na „Stamford Bridžu“ u Premijer ligi, još od 2005. godine. Prije toga su golmani „Tobdžija“ kapitulirali na 12 mečeva.

Čelsi je prekinuo niz od tri pobjede i treći je na tabeli sa 10 bodova, dok je Arsenal tek 12. sa sedam bodova.

U sljedećem kolu Čelsi gostuje Stouku, dok Arsenal dočekuje VBA.

Izvor: Radio Televizija Crne Gore

Želite i vi da pišete za Crnu Goru? Javite nam se!