Preokret Reala, Bajernova lekcija Arsenalu

#LigaŠampiona2016/17

Fudbaleri Real Madrida savladali su na svom terenu Napoli nakon preokreta 3:1, dok je Bajern deklasirao Arsenal u Minhenu 5:1, u mečevima osmine finala Lige šampiona.

Kraj na oba meča.

89′ Pukla je „petarda“ u Minhenu, strijelac je Miler, na asistenciju Alkantare.

84′ Uzvraća Real, Ronado je proigrao Marsela, koji je traljavo šutirao iskosa sa lijeve strane.

67′ Mertens je promašio zicer, pošto je sa penaltika šutirao preko gola nakon pasa Kaljehona…

63′ Furiozni Bajern, drugi gol Alkantare za 4:1. Španac je šutirao sa 16 metara, lopta je zakačila jednog igrača Arsenala i prevarila Ospinu.

56′ I Bajern vodi 3:1, Alkantara je strijelac. Španac je savladao Ospinu, nakon lijepe kombinacije Alonsa i Levandovskog.

54′ Real je poveo 3:1 evrogolom Kazemira. On je uhvatio volej sa 20-ak metara, Rejna je bio nemoćan.

52′ Levandovski vraća vođstvo Bajernu. Poljak je pogodio glavom nakon centaršuta Lama.

49′ Preokret Reala 2:1. Ronaldo je prošao po desnoj strani i uputio povratni pas, a Kros je ivice šesnaesterca udarcem po zemlji matirao Rejnu.

Počelo je drugo poluvrijeme u Madridu i Minhenu.

Kraj prvog dijela na oba meča.

42′ Novi zicer za Real, opet Benzema. Proigrao ga je Ronaldo, Francuz je šutirao sa 12,13 metara, a lopta je okrznula stativu…

33′ Levandovski je šutirao glavom preko gola, Arsenal je preživio…

29′ Arsenal je izjednačio u Minhenu 1:1. Humels je srušio Sančeza u svom šesnaetsecu. Čileanac je preuzeo odgovornost, Nojer mu je odbranio udarac sa bijele tačke, ali je Sančez bio priseban i odbitak poslao u mrežu.

28′ Još jedna velika prilika za Real, Ronaldo je sa 10,11 metara gađao preko gola nakon sjajne asistencije Modrića.

20′ Real je izjednačio preko Benzeme. Karvahal je fenomenalno centrirao spoljnom, a Francuz sa pet, pest metara glavom poslao loptu u mrežu.

11′ Roben je donio vođstvo Bajernu. Holanđanin je pogodio u svom stilu – ušao je sa desne strane u sredinu,a onda uputio projektil i pogodio gornji desni ugao golmana Arsenala.

8′ Vodi Napoli, Insinje je dobio loptu u prostor, vidio je loše postavljenog Navasa i odlučio se za šut, golman Reala je bio nemoćan.

1′ Real je u prvom napadu imao veliku šansu – Benzema je šutirao sa 10-ak metara, ali je Reina sjajno intervenisao.