PSŽ ponizio Barsu, majstorije Di Marije

12

#PariSenŽermen #LigeŠampiona

Fudbaleri Pari Sen Žermena deklasirali su Barselonu 4:0 na „Parku prinčeva“ 4:0, dok je Benfika pobijedila Dortmund na svom terenu 1:0, u prvim mečevima osmine finala Lige šampiona.

Tok mečeva:

Kraj na oba meča.

89′ Pulišić je imao dobru priliku, ali je Ederson dobro intervenisao.

83′ Umtiti je pogodio stativu, nakon kornera Rakitića.

81′ Nejmar je šutirao iz povoljne pozicije pored gola.

72′ PSŽ je završio posao, Kavani je realizovao asistenciju Munijea. Urugvajac je topovski šutirao sa 10-ak metara Ter Štegen nemoćan 4:0!

Seven in seven in this season’s

— Champions League (@ChampionsLeague)

59′ Borusija nije iskoristila penal, pošto je udarac Obamejanga odbranio Ederson. Prethodno je Fejsa igrao rukom u svom šesnaestercu.

53′ PSŽ hita ka četvrtfinalu, vodi 3:0! Bila je to nova majstorija Di Marije, koji je ovog puta plasirao loptu sa ivice šesnaesterca.

49′ Benfika je iz prva prave prilika povela. Luizao je bio najviši nakon kornera i spustio loptu za Mitroglu koji je zatresao mrežu „milionera“ – 1:0!

13 goals in 13 games for Mitroglou

Počelo je drugo poluvrijeme u Parizu i Lisabonu.

Kraj prvog dijela na oba meča.

40′ PSŽ ima velikih 2:0! Verati je vukao loptu nekih 20-ak metara,a onda proigrao Drakslera, koji se iskosa sa desne strane matirao Ter Šetegena.

Draxler fires home his first

34′ Uzvraća PSŽ, Draksler je šutirao iskosa sa lijeve strane, Ter Štegen je odbio loptu u korner.

27′ Barsa se trgla i stvorila prvu pravu šansu. Nejmar je odlično prošao i uposlio Gomeša, koji je izašao sam ispred Trapa, ali je golman domaćih bio uspješniji.

25′ Dortmund je bolji u Lisabonu, udarac Dembelea je odbranio Ederson…

18′ PSŽ je krunisao dominaciju, Di Marija je majstorski pogodio iz slobodnjaka za vođstvo 1:0.

A nice way to mark his birthday, Di María has now scored in his last two appearances against Barcelona.

12′ U Lisabonu prijeti Dortmund, Obamjenag je iz izgledne pozicije šutirao preko gola.

11′ Sjajan udarac Matuidija ali brani Ter Štegen.

5′ Velika prilika za PSŽ! udarac Kavanija sa pet metera je izblokirao Roberto, u nastavku akcije Draksler je sa ivice šesnaeterca šutirao preko gola.