Tri nove bronze za CG atletičare

#CrnogorskiAtletičari

Crnogorski atletičari osvojili su tri bronzane medalje drugog takmičarskog dana Balkanskog prvenstva u Novom Pazaru. Bronzanim medaljama okitili su se desetobojac Dragan Pešić u desetoboju, Marija Vuković u skoku u vis i Slađana Perunović u trci na tri hiljade metara.

Pešić je do pobjedničkog postolja došao sa 6.777 bodova.

Prvo mjesto osvojio je srpski atletičar Aleksandar Grnović (7.225), dok je drugo mjesto pripalo Slovencu Urbanu Čehovinu (7.058).

Vuković je u skoku u vis preskočila 184 centimietra.

Pobijedila je Tatijana Gosim iz Grčke (191), ispred Mirele Demirel iz Turske (188).

Perunović je do trećeg mjesta i druge bronzane medalje došla sa rezultatom devet minuta, 58 sekundi i 20 stotinki.

Ona je juče bila bronzana i na tri hiljade stipl.

Bronzana je juče bila i Kristina Rakočević u bacanju diska.

Vrijedan rezultat ostvarili su i Ljiljana Matović u sedmoboju i Ivan Kukuličić u bacanju diska, koji su završili kaočetvrtoplasirani.

„Osvajanjem pet medalja crnogorski atletičari postigli su najbolji rezultat na seniorskim prvenstvima Balkana“, saopšteno je iz Atletskog ssaveza.

Nastupilo je više od 300 atletičara iz 16 država članica Balkanske atletske federacije.