Fedeks obezbijedio plasman u polufinale

Prva međunarodna konferencija o Vrancu i drugim
crnogorskim autohtonim sortama vinove loze

#ZavršniTurnirLondon

Švajcarac Rodžer Federer obezbijedio je plasman u polufinale završnog turnira ATP sezone u Londonu, pošto je savladao Njemca Aleksandera Zvereva u tri seta 7:6, 5:7, 6:1.

Prvi set je riješen u taj-brejku. Zverev je furiozno otvorio 13. gem i poveo 4:0, međutim tada je Federer pokazao klasu. Vezao je pet poena i na kraju slavio sa 8:6.

Zverev je reagovao u drugom setu, iako je Fedeks napravio brejk na startu tog dijela igre. Njemac je brzo vratio stvari u egal, da bi novim brejkom, ovoga puta u 12. gemu stigao do izjednačenja u setovima.

Ipak, u trećem setu igrao je samo Federer, koji je napravio čak tri brejka i tako stigao do pobjede i plasmana među četiri najbolja tenisera na turniru.

Na drugoj strani, Zverev će za mjesto u polufinalu da se bori protiv Soka u posljednjem kolu.

Izvor: Radio Televizija Crne Gore

Želite i vi da pišete za Crnu Goru? Javite nam se!