SP: Crna Gora „potopila“ Argentinu na startu šampionata!

By ana popovic

MladiPut01.08


M
lada vaterpolo reprezentacija startovala je pobjedom na Svjetskom prvenstvu u Istanbulu.

Crna Gora je u prvom kolu savladala Argentinu 17:3 (6:0, 3:0, 4:0, 4:3). Najbolji u našoj selkciji bio je Pješivac sa 4 gola, Ukropina je postigao 3, po 2 Đurđić, Ćetković i Saveljić a po jedan Konatar, Krivokapić, Adžić i Moskov.

Crna Gora: Konatar, Konatar 1, Đurđić 2, Ćetković 2, Popadić, Pješivac 4, Ukropina 3, Krivokapić 1, Kriještorac, Adžić 1, Moskov 1, Saveljić 2, Stanović.

Argentina: Kataroci, Dževerovic, Gonzales, Martino, Alfonso, Rej, Čineleto, Pođi, Kamnosio 3, Manokio, Vilario, Kaprioti, Sanc.

GRUPA A:

1. Kazahstan

2. Španija 3

3. Mađarska 3

4. SAD 0

5. Egipat 0

GRUPA B:

1. Australija

2. Iran 0

3. Argentina 0

4. CRNA GORA 3

5. Japan 3

GRUPA C:

1. Brazil

2. Italija 0

3. Južna Afrika

4. Turska

5. Rusija 3

GRUPA D:

1. Novi Zeland

2. Srbija

3. Hrvatska

4. Kanada

5. Peru

RASPORED:

August 2, 2014 – Day 1

1. HUN – USA 13:8

2. ESP – EGY 22:6

3. ARG – MNE 3:17

4. IRI – JPN 3:12

6. ITA – RUS 7:9

7. CRO – CAN 16.50h

8. SRB – PER 18.10h

5. RSA – TUR 20.30h

August 3, 2014 – Day 2

9. JPN – ARG 09:00h

10. AUS – IRI 10:20h

11. RUS – RSA 11:40h

12. BRA – ITA 13:00h

13. PER – CRO 16:00h

14. NZL – SRB 17:20h

15. EGY – HUN 18:40h

16. KAZ – ESP 20:00h

August 4, 2014 – Day 3

18. RSA – BRA 09:00h

19. CAN – PER 10:20h

20. CRO – NZL 11:40h

21. USA – EGY 13:00h

22. HUN – KAZ 16:00h

23. MNE – JPN 17:20h

24. ARG – AUS 18:40h

17. TUR – RUS 20:00h

August 5, 2014 – Day 4

25. NZL – CAN 09:00h

26. SRB – CRO 10:20h

27. KAZ – USA 11:40h

28. ESP – HUN 13:00h

29. AUS – MNE 16:00h

30. IRI – ARG 17:20h

32. ITA – RSA 18:40h

31. BRA – TUR 20:00h

August 6, 2014 – Day 5

33. USA – ESP 09:00h

34. KAZ – EGY 10:20h

35. MNE – IRI 11:40h

36. AUS – JPN 13:00h

38. BRA – RUS 16:00h

39. CAN – SRB 17:20h

40. NZL – PER 18:40h

37. TUR – ITA 20:00h

OSMINA FINALA – August 7, 2014 – Day 6

45. 2A – 3D 16:00h

46. 2B – 3C 17:20h

47. 3A – 2D 18:40h

48. 3B – 2C 20:00h

ČETVRTFINALE – August 8, 2014 – Day 7

55. 1A – W46 16:00h

56. 1B – W45 17:20h

57. 1C – W47 18:40h

58. 1D – W48 20:00h

POLUFINALE – August 9, 2014 – Day 8

W55 – W57 17:20h

W56 – W58 18:40h

FINALE I TREĆE MJESTO – August 10, 2014 – Day 9

Via: Analitika

Želite reklamu na Portalu Crna Gora? Javite nam se!

Želite i Vi da pišete za Crnu Goru? Pridružite nam se!